Masz pytanie?

O firmie

Firma Hanke Tissue Sp. z o.o. to ceniony i renomowany na polskim rynku producent wysokiej jakości bibuły tissue. Nasz podstawowy produkt wytwarzany jest ze szlachetnej masy celulozowej i przeznaczony do wytwarzania zarówno chusteczek higienicznych, delikatnych papierów toaletowych i wytrzymałych ręczników papierowych, jak i stylowych serwetek gładkich oraz z zadrukowanych.

Roczna produkcja bibułki higienicznej firmy Hanke Tissue szacowana jest na ok. 35 000 ton. Część produktów przerabiana zostaje na własne wyroby, sygnowane marką „aha”, a pozostała sprzedajemy zewnętrznym zakładom przetwórczym.

Flagowym produktem Hanke Tissue są popularne w Polsce, jak i w Europie wielokolorowe serwetki dekoracyjne marki „aha”, charakteryzujące się bogatym rozróżnieniem wzorów, stylistyką oraz doskonałą jakością.

Nasza firma oraz zakład produkcyjny zlokalizowane są w Kostrzynie nad Odrą. Powstanie Hanke Tissue to najważniejszy rozdział w długiej i obfitującej w tradycje historii przedsiębiorstwa, którego korzenie sięgają lat trzydziestych XX wieku i związane są m.in. z Kostrzyńskimi Zakładami Papierniczymi. Od 2006 roku spółka jest własnością niemieckiego holdingu MBB SE, mającego siedzibę w Berlinie, a na jej czele stoi Prezes Hanke Tissue Sp. Z o.o. - Robert Szczepkowski.

Ostatnie lata upłynęły pod znakiem nieustających starań, by nasza linia produkcyjna oraz oferta ciągle się rozwijała i poszerzała. Znaczące zmiany organizacji pracy, stałe inwestycje, badania oraz fakt uzyskania szeregu certyfikatów potwierdzających jakość naszych wyrobów sprawiają, że dostarczamy naszym Partnerom oraz Klientom produkty o znakomitych parametrach i właściwościach.

 • Misja i polityka firmy

  • Cel strategiczny

   Naszym celem jest generowanie stabilnego zysku dla inwestorów przy jednoczesnym zagwarantowaniu możliwości rozwoju i podnoszenia standardu życia  pracownikom firmy, partnerom biznesowym oraz społecznościom lokalnym, w których funkcjonujemy na co dzień. Osiąganie zaplanowanych celów realizujemy przez wdrożenie i ciągłe doskonalenie systemu zarządzania jakością, zgodnego z europejską normą PN-EN ISO 9001:2009. Zarząd HANKE TISSUE Sp. z o.o. deklaruje, że zapewni odpowiednie zasoby i dołoży wszelkich starań, aby powyżej sformułowana misja oraz polityka jakości była w pełni realizowana.

  • Nasza misja

   Firma HANKE TISSUE dokłada ogromnych starań, aby znacznie polepszyć i ułatwić życie swoim Klientom. Dlatego też, korzystając z naszych kompetencji i doświadczenia, tworzymy wyroby papiernicze do codziennego użytku, wykonywane z bibuły higieniczne oraz dekoracyjne, charakteryzujące się najwyższą jakością, bezpieczeństwem oraz dbałością o środowisko naturalne. Produkty firmy HANKE TISSUE przeznaczone są dla najbardziej wymagających klientów w wybranych segmentach rynkowych, przy równoczesnym zachowaniu rozsądnej ceny.

  • Polityka jakości

   Najważniejszymi zasadami naszej firmy są takie wartości jak: lojalność oraz rzetelność w biznesie. We wszystkich aspektach działalności staramy postępować w sposób uczciwy, przestrzegając przepisów, norm oraz różnego typu regulacji prawnych. Przestrzegamy także norm etycznych i całkowicie odpowiadamy za wszystko, co robimy.

 • W trosce o środowisko naturalne

  Zdajemy sobie sprawę, jak ważnym elementem dla każdego przedsiębiorstwa świadomego swej roli i odpowiedzialności społecznej jest dochowywanie wszelkich standardów i regulacji prawnych w zakresie ochrony środowiska, ograniczania emisji zanieczyszczeń do atmosfery i wody oraz racjonalizacji zużycia energetycznego.

  Troska o środowisko naturalne i przyszłość kolejnych pokoleń są jednymi z kluczowych założeń naszych działań, zarówno w kontekście organizacji standardów pracy, jak i codziennej produkcji. W Hanke Tissue w ostatnim czasie wdrożyliśmy wiele projektów poprawiających wpływ Zakładu na środowisko. Najważniejsze z nich to:

  1. Zbudowanie nowoczesnego układu oczyszczania wód opadowych, dzięki któremu możemy wprowadzać do rzeki oczyszczoną wodę.
  2. Wprowadzenie innowacyjnej technologii ograniczającej zużycie świeżej wody do produkcji.
  3. Zmodernizowanie układu suszenia na obydwu Maszynach Papierniczych , dzięki czemu znacząco ograniczyliśmy emisję gazów i pyłów do atmosfery.

   Nie poprzestajemy na tym. Nieustająco poszukujemy i inwestujemy w nowe rozwiązania proekologiczne oraz dążymy do popularyzacji wiedzy z zakresu skutecznej ochrony środowiska naturalnego wśród naszych pracowników.  

 • Historia firmy

  • Geneza powstania naszej firmy

   Historia firmy HANKE TISSUE Sp. o.o. rozpoczęła się w połowie lat trzydziestych ubiegłego wieku, kiedy to niemiecki potentat na rynku papierniczym - Phrix-Werke A.G. - wybudował fabrykę celulozy w Kostrzynie nad Odrą. Początkowo produkowano w niej celulozę siarczanową.

  • Pierwsze, przedwojenne sukcesy

   Jednak już po paru latach funkcjonowania zakładu uruchomiona została linia produkcyjna odpowiedzialna za wytwarzanie celulozy bielonej wiskozowej. Fabryka Phrix-Werke w najlepszych swoich czasach świetności produkowała blisko 20 000 ton celulozy rocznie.

  • Ciężkie czasy II wojny światowej i okres odbudowy

   Niestety w trakcie II wojny światowej zakład został niemal całkowicie zniszczony, dlatego też w 1945 roku podjęto decyzję o demontażu pozostałości fabryki. W 1948 roku podjęto decyzję o jej odbudowie i na początku lat pięćdziesiątych decyzją ówczesnego Ministra Przemysłu Chemicznego powstało nowe przedsiębiorstwo - „Kostrzyńska Fabryka Celulozy - w budowie”.

  • Przemiany i przekształcenia

   Po wielu latach funkcjonowania fabryka papieru w Kostrzynie w 1990 roku została przekształcona w spółkę Skarbu Państwa, a następnie sprzedana szwedzkiemu koncernowi papierniczemu TREBRUK AB, który specjalizował się w produkcji papieru kserograficznego.

  • Początek firmy HANKE TISSUE

   Z tego też powodu część zakładu zajmującą produkcją chusteczek wydzielono i usamodzielniono, tworząc nowy podmiot - firmę HANKE TISSUE - który został sprzedany niemieckiej firmie, wywodzącej się z Dortmundu -  HUCHTERMEIER PAPIER.

  • Ciąg dalszy naszej historii i wieloletniej tradycji

   W 2006 roku 80% udziałów w HANKE TISSUE nabył niemiecki koncern MBB INDUSTRIES A.G., który w 2011 roku stał się jedynym udziałowcem naszej firmy.

 • Nagrody, wyróżnienia i certyfikaty jakości

  Wieloletnia tradycja, znakomite produkty oraz doświadczeni specjaliści to główne atuty HANKE TISSUE, które wyróżniają nas na tle konkurencji. W tej sekcji zebraliśmy dla Państwa wszystkie informacje związane z nagrodami, wyróżnieniami oraz certyfikatami jakości, jakie uzyskała nasza firma i produkty.

  Wdrożone i certyfikowane systemy zarządzania:

   

  System Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001
  System Zarządzania Środowiskiem PN-EN ISO 14001
  System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy PN-EN ISO 45001
  System Zarządzania Energią PN-EN ISO 50001
  System Zarządzania Bezpieczeństwem Łańcucha Dostaw ISO 28000

  Zachęcamy do zapoznania się!

Certyfikaty
2024 Wszelkie prawa zastrzeżone
Facebook